Wednesday, August 12, 2009

این ترانه موسوی، همان ترانه موسوی بود!؟
صدا و سیما در نمایشی ناشیانه تلاش کرد خبرهایی که در مورد دستگیری، تجاوز و قتل ترانه موسوی منتشر شده اند را «شایعه» جلوه دهد. عجب که باز هم با دستپاچگی و بی سلیقگی در تهیه این دروغنامه دست خود را رو کردند! در این به اصطلاح گزارش که از تلویزیون دولتی ایران پخش شد، «دوستان خبرنگار» ابتدا به سراغ «دستگاههای مسئول» یعنی «ثبت احوال» و «نیروی انتظامی» می روند و فردی که معلوم نیست از «دوستان» است یا «دستگاههای مسئول» در حال وارسی چند بریده روزنامه و نسخه چاپ شده صفحات اینترنتی و عکسهای مختلف نشان داده می شود. نکته کلیدی دقت در همین صحنه هاست که چند تصویر آن را می بینید:ـاین شخص سپس ادعا می کند که در «کل کشور» سه ترانه موسوی بیشتر وجود ندارد: «یکی متولد سال شصت و سه، در پاریس دنیا آمده، پاریس زندگی می کند، خانواده دارد... یک خانم ترانه موسوی پیدا کردیم چهل ساله است... خروج داشت و ورودی هم به ایران دیگر نداشت و یک ترانه موسوی هم پیدا کردیم که دوساله است!»

و در اینجاست که برای «دوستان خبرنگار» پس از یافتن خانواده ترانه موسوی «حقیقت آشکار می شود»! مادر و دختری ترسیده و نگران شاهدان زنده این «حقیقت» کشف شده هستند که با سوالات بازجو وار مصاحبه کننده روبرو می شوند. دختر سعی دارد با لبخندهای مصنوعی به روی خودش نیاورد، اما نگرانی از چهره مادر می بارد. بازجو می گوید: «آن خانمی که در سایتها ازشان یاد شده و عکسشان را منتشر کرده اند، ایشان هستند. آیا شما می شناسید ایشان را؟» و آنگاه برگه ای (که ظاهرا تصویری از ترانه موسوی نیز در آن قرار دارد) را به دست آنان می دهد. مادر و دختر با لبخندی سرشار از مهر به تصویر می نگرند و مادر تایید می کنند که «این فرد» دختر او است و در «کانادا» زندگی می کند.

اما آیا دختر این مادر دلنگران همان ترانه موسوی است که ما عکسش را پیش از این دیده ایم؟ دوربین تصویر مستقیمی از کاغذهایی که به این مادر داده شد نشان نمی دهد، اما در یک لحظه رد و بدل شدن آنها، گوشه ای از عکس «ترانه موسوی» را می توان شکار کرد:ـ
با نگاهی دوباره به تصاویری که آن «برادر مسئول» روی میز کارش زیر و رو می می کرد، به خوبی میتوان دید که تصویر ارائه شده به این مادر و دختر، تصویر خانمی می باشد که کوچکترین شباهتی به آن ترانه موسوی که ما می شناسیم ندارد. نه از لحاظ سنی و نه از لحاظ فیزیک و استخوان بندی چهره. خودتان با دقت ببینید و قضاوت کنید:ـ


فیلم کامل این نمایش دروغ را با کیفیت بالا می توانید در یوتیوب ببینید

http://www.youtube.com/watch?v=7I6iiSkK27g


32 comments:

Anonymous said...

من فکر می کنم ما باید برای همه مردم تبلیغ کنیم که برنامه های صدا و سیما خصوصن خبری را تحریم کنند. حتی حرص دارد که کلی خرج کنند . برنامه تهیه کنند و بعد بیش از نیمی از مردم تماشا نکنند. لصلن به نظر من نیاز به این همه تلاش برای اثبات دروغگویی صدا و سیما نمی باشد. 30 سال است که دروغ گویی آنها برای تمامی ما ثابت شده

Anonymous said...

very nice job man!
Afarin

Anonymous said...

دمت گرم پسر، شاهکاری
Good job, your are great.

Anonymous said...

i wish i could read farsi...i don't understand this but i want to.

Stand_by_Iran@twitter

Anonymous said...

welldone

Anonymous said...

آفرین بر شما ...
گرچه دستگاه عریض و طویل درغگوی صدا و سیما حنایش هیچگاه رنگی نداشته اما زحمتی که شما کشیده اید، کاری کارشناسانه است .رشته سینما خوانده ام و عمدتا در زمینه تدوین کار کرده و هم اکنون هم در کانادا یکی از رشته های کار حرفه ای منست.دیدن فرم به فرم یک کار تصویری با این دقت کاری فوق العاده حرفه ای است... اما غم بزرگ من پرپر شدن ترانه هاست ... غم و اندوهی که چند هفته ای است مرا غمگسار، بیمار و بی خواب کرده ... درود بر تو جوان افتخارآمیز ایرانی و به امید روزی که این تلخی های جانگداز سوژه کار شما نباشد ... آناتومی تصویر سبکبارانه خنده ها و شادی ها دست مایه کار شما و ما بشود...پاینده باشید.

Anonymous said...

من فكر ميكردم كه سازمان ثبت احوال فقط مشخصات شناسنامه اي را ثبت ميكند نگو بخشي از كار وزارت اطلاعات را هم انجام ميدهد . مانند محل زندگي - چند سال خارج از كشور زندگي ميكند و آيا به كشور بازگشته يا نه؟

Anonymous said...

چرا ضربه به خود.چرا چت پرت مگی.اون تصویر همون تصویره.لطفا با این چیزا .دروغ به مردم نگید هم شما هم صدا وسیما .مردم عقل دارن.شما احتمالا خواب نما شدید.یا توهم زدی واقعا یه چیزی حالیته

Anonymous said...

besiar besiar aali. dastet dard nakone.

Anonymous said...

khoda ro shokr ba adamhaye kam hooshi taraf hastim. karet aali bood.

khorsand said...

کارت حرف نداشت
متشکر از دقت فوق العاده ات

Anonymous said...

در این که کل این برنامه و شو تلویزیونی کاملا دروغ بوده است ، شکی نیست . امیدوارم برای رو کردن دست آنها بتوانیم هویت اصلی عکس ترانه موسوی را پیدا کنیم و بفهمیم این عکس چگونه روی وب قرار گرفته است.

Maysam said...

شاید هم راست باشه

Anonymous said...

This is the story of Taraneh Mousavi who has been reported to have been raped and then burned by Basijis, as widely reported on the internet.

Then IRIB now claims that they have spoken to the familly of Taraneh Mousavi as shown on the video, and allegedly she lives in the Canada.

But, this site, proves IRIB is upto no good again. It can be seen that the picture of taraneh mousavi shown to the mother/sister in the video is some other Taraneh's picture as evident by the pictures shown here.

Anonymous said...

For the anonymous who can't read Farsi:

After the picture and unconfirmed news of savage gang rape, murder and buring the body of a girl called Taraneh Mousavi (http://en.wikipedia.org/wiki/Taraneh_Mousavi) was widely circulated in the country, a semi news program on state-owned TV called 20:30 - notorious for reporting propaganda instead of news - claimed to have found the family of the girl showed in the photo. Two women claimed to be the mother and sister of the girl in the photo mocked and denied the story and said Taraneh is alive and well in Canada and then they called her on the phone. Even though the report did not show any picure of this woman, a sanpshot of the footage captures her photo and clearly shows that this Taraneh Mousavi has no resemblance whatsoever to the alleged victim and it's just a matter of identical names.

Anonymous said...

دستت درد نكنه. زحمت كشيدي عالي بود

Anonymous said...

Good job brother..

Anonymous said...

man vaghean az hooshe in javoonaye irani lezzat mibaram. behet tabrik migam. kamelan haghighat roo shod. albatte kheili ham jaye ta'ajob nadasht.

Anonymous said...

به نظر من دروغ نگفته كه سه تا ترانه موسوي داريم چون يكي از آنها كشته شده و از فهرست ثبت احوال خارج شده است. منظور تلويزيون ما ترانه هاي زنده هستند نه كشته شده.

Anonymous said...

hamashon khaeno bi kaso kar hastand

Anonymous said...

salam
تصوير و مشخصات قاتل ترانه موسوي ـ متجاوز وحشي ناصر اسياباني از نيروهاي فرهنگي انصار حزب اله + جزييات
http://freedomvatan.blogspot.com/2009/08/blog-post_11.html
اين تصاوير و مطلب از طريق ايميل بدست من رسيده است در جهت اطلاع رساني و اعتقاد به اينكه سانسور و بايكوت خبر ترانه كار صحيحي نيست ان را منتشر ميكنم گردش ازاد اطلاعات حتي اشتباه به دستيابي حقيقت كمك ميكند دوستاني كه ناراحت اين موضوع هستند كه شايد توطيه ج.ا باشد توجه فرماييد كه تاكنون شواهد و مدارك بر صحت اين جنايت تكيه دارد حتي به فرض خيلي خيلي كم در صورت اثبات اشتباه اين خبر باز موضوعي عادي در سيستمهاي ديكتاتوري چون ج.ا است چون در محيطهاي استبداد زده به دليل نبود ازادي اشتباهاتي رخ ميدهد ديگر موضوع ج.ا پرونده اي سنگين در جنايت بر عليه بشريت در اين 30 سال دارد و حتي فرض اشتباه اين خبر ابرويي براي ج.ا به ارمغان نمي اورد

با توجه به بيان اين جنايت در كنگره امريكا شكي نيست كه ج.ا اگر ميتوانست از هيچ تلاشي براي اثبات عدم صحت ان كوتاهي نميكرد

هر چند برخي دوستان زود تهمتهايي را روا ميدارند ولي اعتقاد دارم گردش ازاد اين اطلاعات به كشف حقيقت كمك ميكند

مرگ بر جمهوري اسلامي

پاينده ايرانhttp://www.4shared.com/file/124379309/47d270f4/ghatll.html
http://www.4shared.com/file/124379706/d064c5b9/ghatleh2.html

مطلب را با حجم خيلي كم دانلود فرماييد متاسفانه نتوانستم اپلود نمايم به دليل سرعت كم در شرايط فعلي
http://naser66.blogfa.com/Profile/
http://naser66.blogfa.com/

Anonymous said...

من سالها پیش یعنی دقیقا بعد از جریان کوی دانشگاه در سال 1378 برنامه های تلوزیون جمهوری اسلامی را تحریم کرده ام و خوشبختانه هیچگاه سعادت دیدن جفنگیات این رسانه سرتاسر دروغ را ندارم. پیشنهاد میکنم همه دوستان همین رویه را دنبال کنند.

Anonymous said...

مرسی لذت بردیم

Evan said...

The regime's story is an obvious lie.
So is the story of Taraneh in the first place.
For an expose of the Taraneh hoax, see
http://www.qlineorientalist.com/IranRises/taraneh-musavi

Azadeh said...

daste hamegitoon dard nakone ke inghadr daghigh o mooshekafin. khoda behetoon ghovat bede va be mardome iran sabr bede ta in kesafata zoodtar aloodegishoon ro az khake keshvaremoon bebaran biroon.

Anonymous said...

Bar pedar o madar har chi haroom zadeh ashghal e jireh khor in dolat kesafat va on khamenayehh aldang ghatel lanat

Anonymous said...

حیرتت را بر نمی انگیزد
قابیل برادر خود شدن
یا جلاد دیگر اندیشان
...

irani said...

اگه تاکنون در مورد من این چنین صحبت می شد در دنیا اگه در الاسگاهم که بودم خودمو به اولین ایستگاه فرستنده تلویزیونی معرفی می کردم تا این همه حرف زیادی زده نسشه انهم بقول انه در کانادا اگه راست میگن که زندس و من هم امید وارم از لحاض انسانی زنده باشد خودش را بیارن در تلویزیون نه اون دونفر که معلوم نیست کی هستندو چرا خود راجای مادر و ..... حازده اند

Anonymous said...

نگران نباشید هموطنان اینا دیگه دارند به آخر خط شون میرسند و حماقتهاشون به این سرعت میده خیلی دیر نیست که نک تک شون رو پای میز محاکمه میبینیم و میبینیم که چطوری اعتراف میکنند با وابسطه به روسیه بودند. اعترافاتی که واقعی بودن آن محرض است . نه مثل اعتراف گیری یه مسخره خودشون که یه بچه هم باور نمیکنه.

30 said...

لینکت کردم.
راستی بلاگ اسپات یک بخش زبان دارد که مىتوانی فارسی را انتخاب کنی تا نوشته های وبلاگت سرجایش برود و قسمت منوها هم فارسی شود...

Anonymous said...

شما هم سناریوی جالبی را برای اثبات دروغگویی 30 ساله رسانه جمهوری اسلامی طراحی کرده ای . کاملا در تصویر واضح است که عکسی که به خانواده ترانه نشان میدهند همانی است که در سایتها و شبکه های بیگانه نمایش داده شده. ما هم هیچ ترسی در چهره مادر و دختر و نه هیچ نوع بازجویی ندیدیم بلکه سوالات شفاف خبرنگار برای آشکار شدن حقیقت بود. بهر حال نقطه تاریک در جمهوری اسلامی در عدم رعایت حقوق بازداشت شدگان انقاد به جایی است و ما خود به عنوان مردم که نظام متعلق به ماست در پی رفع اشکالات بر خواهیم آمد اما این دلیل نمی شود که با شما به دلیل کینه های دیرینه ات با جمهوری اسلامی و از خود اسلام ، هم کلام و هم نوا شویم. این دام بر فرد دگر نه!!

Anonymous said...

To the ananymous above who says the photo that was shown to the "mother" was same as was published in many news papers and internet, I say: You are either in denial or an agent of Regime. Take a good look again. Even if you say this, 1)then, why wasn't the photo showing the mother was not in view of tv audience? 2) why the Bureau agent says the "Taraneh living in Canada has never visited Iran" but the "mother says she had visited 1 1/2 year agao? what about this discrepancy? 3) Why not Show the picture of the Taraneh That lives in Canada.
You tell your Regime answer these questions asap so we can believe thier side of the story.